Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsme členové volného sdružení umělců Jižních Čech.

 

Zdeněk Bárta

Budějovický rodák, malování se věnuje až několik posledních let, o to však intenzivněji. Tvoří výhradně olejomalbou a je žákem Jaroslava Platila.

Zdeněk Bárta je duší romantik, toužící po dobrodružství. Ve svých obrazech se nechává unášet nejen prostředím egyptských pyramid, ale i jihočeskými rybníky. Rád maluje neobvyklé lidské tváře, většinou z cizokrajného prostředí. O tom svědčí i jeho díla: Budha, Indián, Eskymačka.

 

Hana Jinderlová

Je také rodačka z Českých Budějovic a i ona se této umělecké disciplíně věnuje až v posledních letech. I Hana Jinderlová je žačkou Jaroslava Platila, avšak její obrazy jsou zcela odlišné od tvorby Zdeňka Bárty. Nejenže pracuje s odlišným mediem, ale zaměřuje se i na odlišná témata. Její obrazy jsou malovány akrylem a ve svých zátiších se snaží udělat ze složitých věcí jednoduché. Na svět kolem sebe se snaží dívat optimisticky a podle jejích obrazů tomu snad i naivně věří.

 

Zdeněk Bárta a Hana Jinderlová se každoročně společně zúčastňují několika výstav. Tento rok prezentovali svá díla na šesti výstavách. Z toho snad nejprestižnější se konala v prostorách českobudějovické radnice, kde kromě volné tvorby byly vystaveny i obrazy s barokním zátiším.

Co se tíče tvorby jsou oba umělci velmi plodní a stále pracují na svém zdokonalování pod vedením Jaroslava Platila v České ulici v Č.Budějovicích. Jejich motto zní: "Nejít dál, znamená se vracet".